Безмежний світ гри з LEGO

«Формування компетентностей особистості  засобами ЛЕГО-технологій»

Програма «Безмежний світ гри з LEGO»  ставить перед нашими педагогами такі завдання:

• формувати у дітей цілісну систему уявлень про навколишній світ (про світ людей, природи, речей);
  • формувати елементарні знання з основ математики;
  • навчати дошкільників основним прийомам та способам конструювання різних моделей з деталей конструктора LEGO;
  • формувати загальні вміння — виконувати завдання відповідно до поставленої мети;
  • доводити розпочату роботу до кінця, працювати поряд і разом з дорослим, з однолітками;
  • планувати діяльність;
  • аналізувати та оцінювати її результат;
  • розвивати дрібну моторику, формувати зорову координацію рухів, правильну поставу;
  • створювати умови для активного розвитку всіх психічних процесів, зокрема конструктивного мислення; репродуктивної та творчої уяви; образної, рухової та словесно-логічної пам’яті;
  • збагачувати активний словник дошкільників та формувати навички зв’язного мовлення, вербального та невербального спілкування;
  • формувати морально-етичні цінності; виховувати такі базові якості особистості, як самостійність, цілеспрямованість, наполегливість, креативність.

Робота з конструкторами LEGO дозволяє дітям у формі пізнавальної гри дізнатися багато всього важливого і розвинути необхідні в подальшому житті навички. Включення дітей у систематичну конструктивну діяльність можна вважати одним з важливих умов формування здатності сприймати зовнішні властивості предметного світу (величина, форма, просторові і розмірні відносини).

Граючись,  дитина не тільки вчиться розрізняти, оцінювати і комбінувати деталі різного кольору, розміру і форми,  у неї розвиваються психічні процеси, мовленневі, інтелектуальні, пізнавальні, комунікативні здібності. Порівнювати їх між собою і розчленовувати на частини, бачити в них спільне та відмінне, знаходити основні конструктивні частини, від яких залежить розташування інших частин, робити висновки і узагальнення — це маленька частинка того, що може дати робота з ЛЕГО конструктором. Конструктивна діяльність сприяє практичному пiзнанню властивостей геометричних тіл і просторових відносин. У зв’язку з цим мова дитини збагачується новими термінами, поняттями, дитина вправляється в правильному вживанні понять (високий – низький, довгий – короткий, широкий – вузький, великий – маленький), в точній словесній вказівці напрямку (над – під, вправо – вліво, вниз – вгору, ззаду – спереду, ближче і т. д.).

Конструктивна діяльність є також засобом морального виховання дошкільника. У процесі цієї діяльності формуються такі важливі якості особистості, як працьовитість, самостійність, ініціатива, завзятість при досягненні мети, організованість.

Безмежний світ гри з LEGO